Świąteczny upominek dla Seniora

prezent świateczny ozdobiony lampkamiMiejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Ustce po raz drugi zaprasza do włączenia się w akcję „Świąteczny upominek dla Seniora”, dzięki której pomagamy zapomnieć seniorom z Ustki o smutnej samotności w Święta. Chcemy dotrzeć do każdego z naszych podopiecznych z wigilijnym upominkiem i świątecznymi życzeniami aby zapewnić im to, co najważniejsze – bliskość i serdeczność.
Spróbujmy razem zmienić smutną rzeczywistość wspierając naszą akcję „Świąteczny upominek dla Seniora”. Pokażmy, że mieszkańcy Ustki mają wielkie serca. Podzielmy się dobrocią. Wspólnie sprawmy, by Święta Bożego Narodzenia były dla samotnych seniorów wyjątkowe, wypełnione radością i uśmiechem.To bardzo ważne i szlachetne pomóc słabszym. Głęboko wierzymy, że uda się nam przywrócić wiarę w drugiego człowieka i magiczną moc świąt.

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas. Niestety bolesny dla tych, którzy w Wigilię zasiadają przy pustym stole i wspominają przeszłość. Ta starsza Pani z laską, która bardzo powoli spaceruje codziennie do sklepu. Ten starszy siwowłosy Pan, którego codziennie widujesz w oknie. Wśród tych osób znajdziemy wielu samotnych, którzy czują się zapomniani.

O czym marzą seniorzy?
O dobrej książce, ciepłych skarpetach, kapciach, kubku dobrej kawy,czekoladzie, ciasteczkach, kosmetykach. O tym właśnie marzą. Aby wywołać uśmiech na ich twarzachpotrzeba tak niewiele

Jak przygotować upominek?
Jedynym wymogiem jest to, by wszystkie przedmioty były nowe lub bez żadnych oznak użytkowania. Do prezentów można dołączać życzenia. Na dary Państwa serca czekamy do 19 grudnia 2022r. włącznie. Dary prosimy przekazywać do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ustce, ul. Ks. Kard. St. Wyszyńskiego 3. Kontakt telefoniczny pod numerem: 59 8154-390.

Oczekujemy także na kartki świąteczne i laurki narysowane przez dzieci dla seniorów.
Zwracamy się z wielką prośbą o przekazywanie prezentów i spełnienie marzeń seniorów. Dobro przekazane drugiemu człowiekowi zatacza koło i wraca do nas ze zdwojoną siłą!