Teleopieka 2023

w środku dłoni starsza sosobaMiło nam poinformować, że kontynuujemy program Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej „Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2023 w Gminie Miasto Ustka. Będzie on trwał do końca grudnia 2023r. W ramach programu uczestnicy zostaną wyposażeni w opaski bezpieczeństwa (teleopiekę), które będą całodobowo monitorowały stan ich zdrowia.
Program jest skierowany do wszystkich mieszkańców Ustki w wieku powyżej 65 r.ż. którzy mają problemy z samodzielnym funkcjonowaniem ze względu na swój wiek, stan zdrowia, mieszkających samotnie lub z bliskimi osobami, które nie są w stanie zapewnić im wystarczającego wsparcia. Celem programu jest poprawa poczucia bezpieczeństwa oraz możliwość samodzielnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania. Prosimy o zgłaszanie się do programu pod numerem tel. 59 8154 394 od pn-pt.  W godzinach 8:00 – 15:00.

Regulamin_rekrutacji_i_uczestnictwa_w_Programie_KWS_2023.pdf

Formularz_zgłoszeniowy_do_Programu_Korpus_Wsparcia_Seniorów_Moduł_II_Teleopieka.pdf

Wspieraj Seniora 2021

 

Wspieraj seniora 2021 -plakat informacyjny programu

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Ustce, kierując się troską o bezpieczeństwo usteckich Seniorów kontynuuje w I kwartale 2021 r. realizację programu „Wspieraj Seniora” w ramach Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów.  Usługa wsparcia polega w szczególności na dostarczeniu zakupów obejmujących artykuły podstawowej potrzeby, w tym artykuły spożywcze, leki, środki higieny osobistej. Senior może liczyć również na pomoc w załatwieniu drobnych spraw urzędowych, wyprowadzenia psa itp.  Koszt zakupów pokrywa Senior.

Program Wspieraj Seniora

 

Wspieraj Seniora

Szanowni Państwo, Drodzy Seniorzy!

Wspieraj seniora - plakat programu

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Ustce przystąpił  w ramach Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów do realizacji programu mającego na celu pomoc Seniorom mieszkającym na terenie miasta Ustka. Seniorzy, którzy nie mają wsparcia od najbliższych (rodzina, sąsiedzi) w sprawach, które wymagają wyjścia  z domu, a które utrudnione są przez panującą pandemię mogą liczyć na naszą pomoc.

Zamknij menu
Wróć na początek strony