Świąteczny Upominek dla Seniora

prezent w dłoniach

Świąteczna inicjatywa Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ustce.
Zapraszamy Państwa do włączenia się w akcję i do przygotowania paczki pod choinkę dla samotnych usteckich seniorów.
Święta to czas dzielenia się szczęściem i miłością, jednak dla samotnych seniorów jest to czas szczególnie trudny, a ich osamotnienie może stać się jeszcze bardziej dotkliwe. Nie mogą liczyć na kontakt z kimś bliskim ze względu na dużą odległość często nie mają rodziny. Dlatego chcemy dotrzeć do każdego z naszych podopiecznych z wigilijnym upominkiem i świątecznymi życzeniami aby zapewnić im to, co najważniejsze – bliskość i serdeczność.O czym marzą seniorzy? O dobrej książce, ciepłych skarpetach, kapciach, kubku dobrej kawy, czekoladzie, ciasteczkach, kosmetykach – o tym właśnie marzą. Aby wy wołać uśmiech na ich twarzach potrzeba tak niewiele…
Liczymy na Państwa wrażliwość, empatię i chęć pomocy. Pokażmy, że mieszkańcy Ustki mają wielkie serca. Podzielmy się dobrocią. Wspólnie sprawmy, by Święta Bożego Narodzenia były dla samotnych seniorów wyjątkowe, wypełnione radością i uśmiechem. To bardzo ważne i szlachetne pomóc słabszym. Głęboko wierzymy że z Państwa pomocą uda się przywrócić wiarę w drugiego człowieka i magiczną moc świąt.
Prosimy włącz się w naszą akcję i podziel się dobrocią. Wspólnie sprawmy, by Święta Bożego Narodzenia, także w czasie pandemii, były dla seniorów wyjątkowe.
Jak przygotować paczkę?
Jedynym wymogiem jest to, by wszystkie przedmioty były nowe lub bez żadnych oznak użytkowania. Do prezentów można dołączać życzenia. Na dary Państwa serca czekamy do piątku 17 grudnia włącznie. Dary prosimy przekazywać do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ustce, ul. Ks. Kard. St. Wyszyńskiego 3. Kontakt telefoniczny pod numerem: 59 8154-390, 601 709 660.

Oczekujemy także na kartki świąteczne i laurki narysowane przez dzieci dla seniorów.
Zwracamy się z wielką prośbą o przekazywanie prezentów i spełnienie marzeń seniorów. Dobro przekazane drugiemu człowiekowi zatacza koło i wraca do nas ze zdwojoną siłą!