Seniorze strzeż się oszustów !!!

wzór legitymacji pracownika socjalnegoW związku z pojawiającymi się informacjami o oszustach podszywających się pod pracowników socjalnych - Miejski Ośrodka Pomocy Społecznej w Ustce ostrzega i radzi, jak odróżnić pracownika socjalnego od potencjalnego oszusta.
 Lista wskazówek rekomendowanych przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej:
1. Osobę, która przychodzi sprawdzić sytuację trzeba poprosić o okazanie legitymacji służbowej, każdy pracownik socjalny ją posiada. Na legitymacji  widnieje zdjęcie pracownika i pieczątka Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ustce.
2. Osoba, która odmawia okazania legitymacji nie jest pracownikiem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ustce.


3. Zwrócić uwagę, jaki dokument wypełnia osoba, która chce sprawdzić sytuację. Pracownik socjalny powinien mieć kwestionariusz rodzinnego wywiadu środowiskowego, który wypełnia wspólnie z osobą lub rodziną  podczas wizyty.
4. Pracownik socjalny nie prosi o pokazanie oszczędności ani nie ustala miejsca, w którym ktoś je trzyma, w celu sprawdzenia, czy są przechowywane w bezpieczny sposób.
5. Pracownik socjalny nie prosi o kawę, czy herbatę.
6.W razie wątpliwości i podejrzeń, że osoba, która się podaje za pracownika socjalnego nim nie jest, należy zgłosić ten fakt niezwłocznie policji lub do Miejskiego Osrodka Pomocy Społecznej w Ustce pod numer telefonu 598154-390.